Pokud mě chceš kontaktovat, napiš mi na blog.kaderabek@seznam.cz !

Reklamy, které nejsou v reklamách, mažu!!!

Právě pracuji na svojí první velké detektivce!:) Myslím, že se máte něco těšit! Mezitím si můžete přečíst moje jiné povídky!:)

Březen 2010

Konečně!

21. března 2010 v 12:02 | Terezzzka |  Já a moje zážitky
Takže se mi konečně podařilo dát na blog galerie. Takže většina obrázků bude v galerii, protože, jak jste si mohli všimnou ve článku: Květina smutku se nic neukazovalo.
Jinak si taky měním přezdívku na Terezzzka nebo Terezzz, Terka už mě trochu omrzela. Chtělo to něco originálnějšího.
Jinak SBénka poslední dobu vůbec neobíhají, tkže obíhejte, jinak si vás můžu smazat!

Ppppp!

14. března 2010 v 11:02 | Terka |  Píšu
V hudebce nám učitelka asi před 3 týdnama dala za úkol vymyslet věty, které ze skládají pouze se slov na písmeno "p" a dávají příběh s hudebním žánrem.
Tak já jsem se zapojila a jen tak ze zajímavosti vám sem můj výtvor dávám. =D

Téma týdne: peníze

10. března 2010 v 16:59 | Terka |  Píšu
Co se vybaví lidem pod slovem peníze? Někomu bohatství, jinému nové oblečení či hračky. Já si ale i místo těchto věcí vybavím i Konzumní společnosti a několik našich - jak bych to řekla - drahých poslanců...
Taky vám ale vysvětlím, co to konzumní společnost je. Stručně.
Konzumní společnost nadsazuje peníze, majetek a moc nad ostatními hodnotami života jako je láska, zdraví, štěstí, přátelství a rodina.
Já rozhodně do těchto společností nepatřím, ale též netvrdím, že peníze nejsou důležité. Za ně si musíte totiž koupit jídlo, oblečení a i nějakou zábavu, protože bez ní by ten život nešel.
Proto nám taky rodiče dávají kapasné a nachystala jsem pod článkem anketu, jestli ho dostáváte, tak hlasujte pls!
Terka

Stýská se mi!

5. března 2010 v 13:14 | Terka |  Já a moje zážitky
Stýská se mi po všech lidech ze základky... Měla jsem tam dobré kamarády. S některýma se sice uvidím na táboru, ale to je ještě hrozně dlouhá doba...

Info o mém kocourkovi

4. března 2010 v 19:14 | Terka |  Já a moje zážitky
Takže já jsem se dneska rozhodla, že by bylo dobré vám konečně představit mou čičinku, nebo čičiňáka?
Náš kocourek se narodil 21.4.2005 a domů jsme si ho odvezli o prázdninách. Dala jsem mu jméno Mikeš, protože je celý černý. Teďkom ale žije u babičky, protože mamka ho v našem bytě nechtěla. =(
Mikinek má moc rád masíčko a samozřejmě mlíčko, akorát než mu ho dáte pít, musíte ho ohřát. =D Samozřejmě taky rád loví myši.
Mám ho moc ráda.
To myslím pro začátek stačí. Pokusím se později sem dát fotky.
Terka
PS-Na fotce, co je v záhlaví je zrovna on. =) ♥

Nový email

3. března 2010 v 16:09 | Terka |  Blog
Ještě kdyby z vás kdokoli něco na mě potřeboval pište na blog.kaderabek@seznam.cz !

Já a divadlo

3. března 2010 v 13:12 | Terka |  Já a moje zážitky
Pokud již chodíte dlouho na můj blog, tak jistě víte, že ráda hraju divadlo. Letos (již od září) nacvičujeme hudební pohádku. Jmenuje se: My se vlka nebojíme. A já hraju toho vlka! Sice mě ta pohádka moc nebaví, ale dá se přežít.=)

Udělej svět krásnějším!

3. března 2010 v 12:15 | Terka |  Ekologie
Všichni to snad známe. Znečištěné ovzduší, skládky, týrání zvířat a mnoho jiných věcí.
Chtěl/a bys ale pomoci naší zemi, aby nezanikla? Zkus se řídit těmito radami a budeš určitě cítit lépe! Stačí více pozornosti a pomůžeš přitom hodně naší zemi!

1) Šetři energií!
Určitě to zná každá/ý z nás. Přijdu domů, zapnu si PC, televizi, mrknu na facebook, na blog, shlédnu svůj oblíbený pořad, a až pak se pustím na domácí úkoly. Televizi nechám zapnutou a počítač taky. Však to nějak nevadí. Ale pozor! Opak je pravdou! Radši televizi vypni, když se na ni nedíváš a stejně tak i počítač nebo rádio. Pokud ale (i když je vypneš) na nich bude svítit červené světýlko raději daný spotřebič vypni i ze zásuvky. Když tohle světýlko svítí, spotřebovává pořád energii.
Stejně tak i nabíjení telefonu. Nabije se za cca. 2 hodiny a ty ho chceš nechávat na nabíječce celou noc?

2) Čistění zubů
Patříš mezi ty, které nechají vodu vytýkat z kohoutku, když si čistí zuby a přitom ji nepotřebují? Tak víš co? Radši ji vypni, když ji nepotřebuješ. Nezdá se to, ale tímto spotřebuješ 50 litrů vody.

3) Igelitky
Zase jsi si zapomněl/a doma igelitku, když jsi šel/a nakoupit, a tak si ji musíš koupit? To už se nikdy nesmí stát! Igelit se totiž nedá rozložit. Vezmi si na nákupy buďto starou igelitku a pokud ji nenajdeš, tak popřípadě košík.

4) Třídění odpadu
A víš, že třídění odpadu je taky velice důležité? Tak se honem pusť do toho! Žlutá na plast, zelená na sklo a modrá na papír.

5) Šetři stromy!
Maloval/a jsi obrázek a nepovedlo se ti to a ty chceš papír vyhodit do koše a vzít si nový? Co to třeba zkusit na druhou stranu? Tím spotřebuješ vlastně 2x méně papíru! Papír se vyrábí ze dřeva. Pokud by to takto pokračovalo dál mohli by stromy zahynout a tím pádem i naše lidstvo.

Víš, že...jedním WC spláchnutím utratíš 1.12 KČ?
Když si napustíš vanu která má objeM 125 l, utratíš 12 KČ?
3 l vody stojí 1 KČ?

Už vás radši nebudu ničím zatěžovat. Myslím, že to podstatné jsme si řekli. Všechny nápady jsou z mé hlavy! Takže nakonec ti povím to, co už by jsi měl vědět: VŠECHNY ODPADKY PATŘÍ DO KOŠE!