Pokud mě chceš kontaktovat, napiš mi na blog.kaderabek@seznam.cz !

Reklamy, které nejsou v reklamách, mažu!!!

Právě pracuji na svojí první velké detektivce!:) Myslím, že se máte něco těšit! Mezitím si můžete přečíst moje jiné povídky!:)

Červenec 2011

Videa, ze kterých fákt nemožu. :D Alá Harry Potter! :D

31. července 2011 v 18:35 | KráTerka |  Píšu
Doufám, že alespoň vám videa jedou a ne jako mně. :-/ Já jsem si tyto čtyři videa absolutně zamilovala a furt bych si je pouštěla dokola a dokola. :D I když je to anglicky, myslím, že vy tomu budete rozumět, protože já tomu taky vcelku rozumím. :D
Tak jdem na to! :D Doufám, že se pobavíte! :D

Příjemnou zábavu při těchto ne zrovna moc slunečných dnech. :D

KráTerka

Reklama alá vymývač mozků?

28. července 2011 v 12:49 | KráTerka |  Píšu
Reklamy nás provázejí celý život... Teda lidi z této modernější doby jsou tím obklopováni... A jak říká můj taťka: "Lepší je vypůjčit si film z půjčovny než koukat se na něj v televizi, kde je to dvakrtát tak delší..." A to díky jenom reklamám... Nejdříve jsem s ním nesouhlasila, ale teď s ním souhlasím... :-)
Já třeba obdivuju ČT1, kde prostě reklamy do filmů nedávají, ale myslím, že by mohli třeba uprostřed filmu udělat pětiminutovou pauzu, abychom se mohli jí vyčůrat nebo se napít...
Ale třeba Nova to hezky přehání... Když jsem se koukal na nějaký film, je to asi měsí zpět, tak tam dávali každých dvacet minut reklamy! :D Proč se směju? :-(
Ale občas se na ně člověk kouká a říká si: "To je hustá reklama! Fakt úžasná!" Anebo: "Ta reklama je děs!" I já to dělávám... Prostě člověka zaujme nějaká scénka atd...
Reklamy nejsou jenom v televizi, jsou i v časopisech anebo jsou to ty velké "bojlery." (Nevím, jak se to píše. :D) Anebo taky na blozích. :D Zdá se mi, že reklamy k blogům už nějak poslední dobou patří? :D
Můžeme se samozřejmě podívat, co nám o reklamách říká tetička Wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Reklama

A teď nějaké reklamy, které jsem si oblíbila. Nevím proč, ale je to tak. Neoblíbený jsem dávat nebudu, to by byl tento článek fakt hafózně dlouhý.


Toť vše. Jaký máte názor k reklamám vy?

Harry Potter a Relikvie smrti část 2

24. července 2011 v 11:25 | KráTerka |  Mé názory na filmy
I já jsem byla v kině na Harrym Potterovi. Rozhodla jsem se tento film zhodnotit. Musím říct, že v hodně věcích mě zklamal.

Nemusím říkat o čem byl, to snad ví každý. :D Já se nejvíc těšila na dvě scény. Když jedou do Bellatrixiného trezoru a vzpomínky Severuse Snapea. Scéna s Gringotovou bankou byla super, líbilo se mi, jak Helena zahrála Hermionu. :D Jo, bylo to super. A Snapeovy vzpomínky mě zklamaly. V knize je tam popsaná jedna celá kapitola, myslím a tady mi to přišlo moc krátké. Těšila jsem se na jeho vzpomínky z mládí, ale... bylo jich tam málo. A taky mě zarazila jedna věc a myslím, že je to dost podstatná věc. Takhle vypadala Harryho matka za mlada.


Jo, je to sice fotka té herečky, ale když se podíváte ve filmu na její oči, tak jsou hnědé a všichni Harrymu říkají, že má oči po matce a pokud se nepletu, tak Harry má oči podle knihy zelené. (V posledních filmech modré.) Tak si mysllím, že jí třeba mohli dát čočky, ne? No pro mě je to docela podstatná chyba, když Harrymu celou ságu říkají, že je celý táta a oči má po matcce a teď takový šok!
Jinak větší chyby jsem jinak nezaregistrovala. Poslední bitva s Voldiškem byla super, to se mi moc líbilo. Akorát jsem si vždy myslela, že poté, co se zabil Nagini, tak Harry ještě musel Voldemorta zabít, ale to je asi moje mylka.
Hodně mi tam chyběla nějaká "lekací" scéna, kdy něco vybaflo. Tady jsem se myslím moc nelekla. V každém filmu něco takového bylo. Naprosté napětí ve čtvrtém dílu v bludišti, v Tajemné komnatě toho taky bylo nespočet, i v šestce a první části sedmičky. Ale tady jsem vážně nikdy nepovyskočila ze sedadla.
Poslední scéna, kdy byly u všichni dospělí, nebyla zas tak zlá. Maskéři si s herci pohráli, Draco sice nevypadal moc přesvědčivě, ale budiž. Kino se smálo a já s ním. Ale čekala jsem, že tam nekonec dají tu větu: "Už dvacet let mě nebolela jizva." No co už. :)
Jinak herci hráli skvěle, líbilo se mi to a i český dabing byl super. Hlasy postav ale už přece známe. ;)
Byl to slušný konec, drželi se knižní předlohy.

Hodnocení: 7/10Řada nešťastných příhod - kresba

22. července 2011 v 16:26 | KráTerka |  Tvorba
Měsíc staré. ;) Tento týden se mi pomalu vlekl, zvlášť kvůli tomu počasí... :((( Ať je hezky a můžu na koupák! No co už... :( Příští článek tu bude v neděli a shrnu celý tento týden, nebyl nejhorší ani nejlepší...


Fantasy knihy

20. července 2011 v 8:47 | KráTerka |  Knihy
V poslední době mě fantasy čím dál míň nebaví. Je to pořád samé výjímečné dítě kolem dvanácti, škola, nepřítel a se vším se musí vypořádat ON. A co kdyby fantastické dobrodružství prožíval doma? A užíval by si to se svými rodiči a ne jenom s kamarády...
Jakoby se všichni chtěli napodobit Harryho Pottera, ale ten podle mě taky přestane člověka jednou bavit. Tak proč by ho mělo bavit toto?
K napsání tohoto článku mě vedla tato kniha:
Tajemství Gobelínu
Kniha mě ze začátku naprosto upoutala a říkala jsem si, že bude asi vážně super. Ale později, jak Max McDaniels nastoupil do školy pro "výjímečné" začala to být nuda. Tolik objasňování v sedmdesáti stranách a to je ještě čeká jakási dráha, která je má prověřit... Tuto knížku jsem po týdnu otevřela včera a třeba si z ní kousek přečtu i dneska a celá věc se změní.

Naopak ale fantasy, která se mi absolutně líbila, byly příběhy o Charliem Hnátovi:
Možná, že mě tyto příběhy upoutaly právě proto, že Charlie bojuje proti jeho zlým pratetičkám, hledá ztraceného tatínka a má mnoho přátel i mimo školu, do které chodí i normální děti, i když on je potomkem Krále. Tohle je spíš taková pohádka a velmi mě mrzí, jak to všechno dopadlo, protože jen čtyři díly z osmi byly přeloženy do češtiny.

I já jsem byla do fantasy tipu dítě kolem dvanácti, škola, nepřítel zapálená a psala o tom. Všechno toto se vlastně nachází v mých dvou "větších" knížkách Martin a stroj času a Martin a vlkodlačí chuť.


Napište mi vy, jaký názor na fantasy máte, a která kniha tohoto žánru se vám líbí. (Nepište prosím Harryho Pottera.)

KráTerka

Můj názor na film...Na vlásku

17. července 2011 v 21:13 | KráTerka |  Mé názory na filmy
Asi je trochu ostuda, že jsem tento skvělý animák viděla až v červnu. Každopádně jsem ráda, že jsem ho viděla. Když jste nemocní a zapnete si tak veselou pohádku, hned je vám o trochu lépe. A zvlášť když máte horečky a popíjíte Coca Colu a k tomu máte půlku rohlíku.
Takže jste z tohoto nejspíš pochopili, že ta pohádka je vážně vtipná už od začátku. "Vidíte tu babiznu? Pamatujte si ji, je důležitá." a po několika větách: "Á, vidíte, já říkal, že je důležitá!" U pohádky jsem se doopravdy nenudila, i hrdinové byly skvělí. Celou dobu mi bylo ale líto Lociky, kterou skoro celý život provázely lži.
Písničky byly skvělé, některé se mi líbily víc, některé míň, což asi každému... Jediné, co mě vážně pplně překvapilo, byl konec. Proč ji ten kluk musel ostříhat? To jsem vážně nepochpila... Ale bez toho by to asi nebylo ono. Já bych ho ale uškrtila, kdyby mi ustřihl takovou úžasnou hřívu! A ještě konec s tou slzou, byl zvláštní. Myslela jsem si a chtěla jsem, aby o ní byla ještě zmínka, ale nebyla.
Tohle jsou ale jenom takové drobnosti, které člověk může přehlédnout. Tuto pohádku doporučuju všem už hlavně kvůli koni, který mě svými vlastnostmi a odhodláním velmi překvapil.

PS. Rozhodla jsem se pro jednodušší hodnocení, ušetří to čas mně i vám a bude to přehlednější. ;)

Hodnocení: 9,5/10 - ty chyby, které jsem vypsala byly opravdu drobné. Maximum jsem dát nechtěla a devítka mi přišla málo.

Nikdy ze mě nebude malířka... Ale tento obrázekse mému oku nejspíš líbí. :)

Zpátky z Chorvatska! :)

15. července 2011 v 21:51 | KráTerka |  Já a moje zážitky
Ahoj, takže jsem se vrátila z Chorvatska. Bylo to tam vážně bezvadný, ale jaksi se mi tady moc rozepisovat nechce. :D Nevím, nemám na to moc náladu, já teď spíš ty knížky... ;) Jediný, co bych jsem napsala, jsou ty naše hlášky. Jako třeba Bye forever! ; Baby, baby, baby, ó! Gatumi getu su sów' ; Já: Ivane, já chci taky vyhodit, ale jsem dvakrát těžší než V.! Ivan: To nevadí, pojď! (Vyhodí mě) Tak děcka, vzdávám to! :D ; To je pohoda, co? ; a focení pod vodou...
Holky, napište ještě něco do komentů, co máte dobrýho v paměti. :D


Hlásím se! :D Máme připojení! :D

6. července 2011 v 14:50 | KráTerka |  Já a moje zážitky
Ahoj! Hlásím se ze slunečného Chorvatska! Teda alespoň dneska bylo pěkně. :D Jo, včera bylo pod mrakem, ale jinak super! ;) Za chvilku jedeme do velkého města, které je poblíž, takže doufám, že si to užijeme a dám si alespoň tři kopečky zmrzliny! Té nejlepší, co jsem kdy měla... :D
Mrzí mě, že nemám stažené žádné fotky z foťáku, ale ještě tam mám hodně místa, zatím je na většině fotek jenom já, A., B., T. a V. :D Ty naše xichty.
Doufám, že si užíváte pořádně prázdnin a nenudíte se. :D Protože když máte konečně dva měsíce volno od školy, měli byste toho využít! :D
Uvidím, jestli se ještě ozvu, ale myslím, že ne. Nebo jo? ;) :D Každopádně se mějte krásně.
Spálená KráTerka