Pokud mě chceš kontaktovat, napiš mi na blog.kaderabek@seznam.cz !

Reklamy, které nejsou v reklamách, mažu!!!

Právě pracuji na svojí první velké detektivce!:) Myslím, že se máte něco těšit! Mezitím si můžete přečíst moje jiné povídky!:)

Březen 2013

Beautiful dead

26. března 2013 v 19:03 | T. |  Knihy

Jonas, Arizona, Summer, Phoenix - tak zní názvy těchto knih. Velmi zajímavých, záživných a čtivých knih.
K první knize jsem se dostala celkem pozdě - tedy myslím tím po docela dlouhé době od jejího vydání. Četla jsem hodně recenzí, kde si ji lidé v mém věku (plus mínus) chválili, a tak jsem si ji hodlala přečíst. To se stalo až v létě 2012, kdy jsem si ji vybrala za vysvědčení. U nás ve městě byla sleva v knihkupectví.:D Knihu jsem si vzala k moři na prázdniny.
Její začátek jsem příliš nechápala. Pocity hlavní hrdinky Dariny mi jaksi nezapadávaly do sebe, nevěděla jsem, kde se jakou chvíli nachází a doopravdy jsem se bála, že knihu zavřu, jelikož jsem se obávala, že tímto tempem bude celý příběh pokračovat.
No, naštěstí se tomu tak nestalo a já jsem za to ráda.
Beautiful dead neboli Krásní mrtví vás zavedou do světa plné lásky a naděje. Když jsem četla knihu, cítila jsem směs několika různých pocitů. Vím, že když "cítím", kniha je dobrá. V nějakých chvílích se mi chtělo smát, v nějakých brečet (jo, pusťte si smutnou písničku na pasáž, kdy Darina mluví s Phoenixem).
Spíše než z příběhu samotného jsem byla nadšená z toho, jakým stylem byla napsaná a kolik různých pocitů ve mně vzbudila.
A tak to pokračovalo i u dalších knih z této minisérie. Pujčila jsem si od mojí kamarádky další díly a hned se do nich začetla. S každým dílem kvalita knih stoupala. Musím říct, že u druhé a u čtvrté jsem byla dokonce spokojena s rozuzlením neboli koncem samotného příběhu.
Druhý díl byl lepší než první, třetí trochu slabší než druhý, ale pořád lepší než první, čtvrtý byl vyvrcholením této série, nejlepší díl, ač mi v něm několik postav bohužel chybělo, ale jaké - to vám nebudu prozrazovat.;)
Tuhle sérii doporučuji každému, kdo má rád romantiku a záhady - při čtení knížky určitě budete mít nad čím přemýšlet.;)

Hodnocení celé série: 8/10

3D ruka!:D

23. března 2013 v 13:41 | T. |  Tvorba
Ahojte! Tak jelikož jsem nemocná, po dlouhé době...myslím tím s antibiotiky...a včera jsem měla jakousi náladu tvořit, udělala jsem si 3D ruku!:D
Tak na to, že jsem to dělala poprvé to není tak špatný. Já vím, ty obloučky mohly být víc "obloučkový".:D


Mamka tam nic neviděla, ale taťka to poznal, tak aspoň něco.:D

Mějte se krásně a zdravě!
T.

Já třikrát + 1 s čápem

19. března 2013 v 16:00 | T. |  Já a moje zážitky
No jo, někdy mám prostě fotící náladu.:D


16.3.2013-Nový člen rodiny a divadelní festival

16. března 2013 v 22:35 | T. |  Já a moje zážitky

No, tak asi před sedmi hodinami jsem se poprvé seznámila s tímto mazlem. No, byl to pro mě celkem šok, přicestoval do naší domácnosti celkem tak nečekaně.:D Ale to je na vážně dlouhý povídání a komu by se to chtělo psát ještě v 11 večer, že?:D
Každopádně je teď v mém pokoji a celkem si tu hoví, akorát je trochu vystrašenej (nevím, jestli dneska ještě vůbec půjde spát...:( )
Ale myslím si, že se u nás jinak velmi rychle zabydlí.:D Akorát se mi zdá, že zatím všechny miluje, až na mě.:D

Dneska a včera jsem byla na Slovensku s naším divadelním souborem. Poprvé jsme jeli hrát za hranice. Po představení se na mě všichni koukali, jsem si připadala jako celebrita, aj se mnou mluvili.:D
A pak mi tam dal jeden takovej vousáč pusu na tvář, no to už tak úžasný nebylo, no...:DDDD
Ale zážitek obrovskej. Na zahájení festivalu byl nějakej chlápek, co byl spisovatel a zpěvák a předčítal nám a zpíval. Teda to předčítání mi až tak nevadilo, ale ten zpěv!:D No...ehm...byla to zábava. Jsem se zase trošku pobavila.
Myslím si, že jsme naše představení zahráli dobře, ne výborně, ale dobře, jelikož jsme hráli od desíti do půlnoci (skoro :D), hodně jsme improvizovali a měli jsme standing ovation. Takže co víc si přát.:P ;)

T.
P.S-Králíčku, jdi už spát, ať nejsi unavený!

Můj autoportrét

13. března 2013 v 15:33 | T. |  Tvorba
V pátek jsem ve výtvarce dokončila svůj autoportrét. Rodiče tvrdí, že to nejsem já, ale ostatní jo, tak se za něj nestydím a dávám ho sem, protože i váš názor mě samozřejmě velmi moc zajímá...:D


Tak jo, tohle je to veledílo, které mi zabralo 8 hodin. Já se v tom poznávám. Fakt že jo. A neříkám to jenom proto, že chci, abyste mi to chválili a říkali, jak je ten obraz úžasnej.;)

T.

Já depresemi netrpím!!!

6. března 2013 v 19:52 | T. |  Píšu
"Pokud nezaberou ty antimigrénika, budeme muset přejít na antidepresiva," slyším pořád dokola v hlavě hlas mojí neuroložky.
"A do prkýnka a do prkýnka," říkám si pro sebe v duchu, avšak navenek se v tu chvíli tvářím naprosto normálně a v pohodě, z čehož je i moje máma nejspíš překvapená.
Ve mně to ale naprosto hoří... Hoří... Pořád to není to sobré slovo, ale budiž...
Já netrpím depresemi!!!
Kecy o tom, že toho mám hodně ve škole a mám nabytej program, jsou prostě kecy, plecy!!!
Bylo to tak i loni a bylo mi dobře...

Měsíc a půl uběhl a já nejsem na antidepresivech. Jsem na antimigrenikách. "Díky Bohu," říkám si stále. "Díky Bohu...."

Můj život je složitý. Ale ne zas až tak moc. Myslím, že většina lidí má mnohem složitější život než já. Mnohem závažnější nemoci a problémy. A proto svůj život tak moc miluju.:) A vážím si ho? Jo, to určitě.

Spíš než depresemi trpím občas stresem. Ale to už já prostě jsem...taková malá stresařka...

Tumblr_mhx3zl7l0s1qazvh3o1_400_large
Jo, tohle bych jen tak mimochodem taky chtěla umět.

T., kterou chytla múza a nechce ji pustit!!!

3.3.2012-Bez nadpisu

3. března 2013 v 14:08 | T. |  Já a moje zážitky
Ahojte,
protože je neděle a já mám nějakou tu chvilku volnou, rozhodla jsem se napsat vám něco o mojí "nemoci", která vlastně až zas tak není nemocí, a která byla taky důvodem toho, že jsem posledních pár měsíců neměla tolik času na blog. (Kdo ale říká, že sem musím psát každý den???)
Asi v říjnu kolem mých 15. jsem začala mát bolesti hlavy. Byla jsem u neuroložky a ještě u několika jiných doktorů, a taky na EEG, až jsme zjistili, že to jsou nejspíš migrény. Předepsala mi několik prášků. Teď používám jenom jedny a nějaký rozpustný prášek. (Ještě předtím říkala, že když to nezabere, přejdeme na antidepresiva.)
Jo, migrény, fajn. Nejhorší ale je, že někdy, když mě začne bolet hlava a nebo prostě jenom tak, začnu najednou plácat úplný nesmysly a mám pocit jako by mi vypadla paměť a já měla akorát v hlavě jména a obrazy lidí, co znám. To k tomu taky patří? Možná je to vedlejší účinek nebo tak něco. Každopádně mě to rozčiluje. Přijde mi, jako bych se musela každou vteřinu v době, kdy nejsem sama, hlídat, jestli neřeknu něco nekontrolovatelnýho, protože to se mi občas taky několikrát stalo. Naštěstí to nemělo žádný následky, ale já si sama pro sebe řekla: "What the f...?"
Nechci vás zahrnovat hromadou informací. Chtěla jsem jenom říct, co mi je, abyste věděli, když se o tom tak často zmiňuju. Každopádně můj stav se lepší. Na podzim jsem se cítila vážně příšerně.
Tento týden bych se ještě měla dozvědět výsledky z magnetické.;)
Ve škole mám jedničky.
Užila jsem si ples.
Užila jsem si páteční párty.
A mám ráda Eddieho (i když je naprostej debil) a Malcolma (ten už debil není.)

Mějte se sluníčkovsky. Už pomalu vylízá, tak přemýšlím, že si změním design.:)

Vaše zdravá Terezka

Tumblr_merdgcghog1rtp4nuo1_500_large