Pokud mě chceš kontaktovat, napiš mi na blog.kaderabek@seznam.cz !

Reklamy, které nejsou v reklamách, mažu!!!

Právě pracuji na svojí první velké detektivce!:) Myslím, že se máte něco těšit! Mezitím si můžete přečíst moje jiné povídky!:)

Květen 2013

Filmový týden 13.-20. 5. 2013 (Survivor, Sherlock, VELKÝ GATSBY, Harry Potter maratón)

21. května 2013 v 17:43 | T. |  Mé názory na filmy
I když byl pro mě minulý týden jedním z normálních týdnů, stihla jsem nějak shlédnout hromadu různých filmů a seriálů. Kdykoli jsem měla ten den volnou chvíli, sedla jsem si a koukala.:D

Z nadpisu lze asi pochopit, že film, o kterém v tomto článku budu asi nejvíc psát, a který před nedávnem vstoupil do kin je Velký Gatsby.


Na tento film jsem plánovala jít dlouho, už když jsem viděla první upoutávky. Snímek měl taky velkou reklamu. Takže jsem byla vážně šťastná, že mi to tak vyšlo a v sobotu jsem do kina jela.
Na Gatsbyho jsme šli ve 3D. Už od začátku mě příběh zaujal. Na začátku bylo cítit jisté napětí a romantika, která se později objeví. (Mám ráda i dobu, v níž se film odehrává.)
Velmi jsem si to užila (koneckonců který film, na kterém jsem byla ve 3D jsem si ještě neužila?), bavilo mě to celou dobu, až na pár scén, které mi přišli trošku nudnější. Film mohl být o pár minut kratší.
Moc se mi líbily ty večírky, kostýmy a ta atmosféra, co ve mně byla po celý film.
Z herců se mi nejvíc líbil Tobey Maguire, svou roli zahrál doopravdy dobře. Ale ani sám Gatsby a Daisy nebyli špatní.:)
Film všem moc doporučuji, už se těším, až sáhnu po knize, která je dle mého otce hrozně nudná.:D

Hodnocení: 9/10

Sherlock
Tento seriál kdysi běžel na české televizi, ale já se až minulý týden rozhodla, že se do něj konečně pustím. Nějak se mi vynořil v hlavě.


Víte, momentálně trpím...nevímjaksetomuříká... Zkrátka vyhledám inspiraci, abych mohla dokončit svoji detektivku, podle mě je taková jalová, nudná... Tenhle seriál mi alespoň v pár věcech pomohl a dodal mi inspiraci.
Žádnou detektivku od p. Doyla jsem ještě nečetla, ale seriál mi naprosto vyrazil dech! Byl napínavý, záhadný, a prostě všechno bylo tak, jak má být!
Sériál má momentálně šest dílů, ale v současnosti se natáčí další díly, které by měly být zveřejněny na už na podzim.:)
Doporučuji všem, co mají rádi detektivky! Hned po prvním díle si Sherlocka zamilujete!

Survivor Caramoan finále
Minulý týden skončila další série Survivoru a přesně v tuto chvíli (ano, teď 21. 5. 2013 17:42) se nacházejí účastníci 27. řady na ostrově, kde se to natáčí! Již teď jsem nedočkavá!

Harry Potter maratón
Jo, daly jsme to! Všech 8 dílů nonstop z neděle na pondělí!!!!:)

Olinka je pyšná maminka!!:)

17. května 2013 v 14:02 | T. |  Já a moje zážitky

Ano, sousedova kočka včera porodila.:)

Dovolím si v tomto článku taky připomenout, že tento blog 13. května slavil již 4. narozeniny!!! Jaksi jsem neměla čas si vzpomenout a zaregistrovat to. Dovolím si tedy k dnešnímu dni udělat takovou větší obnovu, změnu, mazání některých článků, blog mi velmi chybí, aktivita, která je v tomto školním roce je způsobena mnoha věcmi.

+hledám někoho, kdo umí dělat dobré designy, takže pokud znáte někoho takového, nebo byste byli přímo vy ochotní mi design udělat, napište, nejsem vůbec náročná, chtěla bych něco jednoduchého, světlého nebo barevného

Děkuji.

T.

Sněhurka: Jiný příběh, aneb jak moje spolužačky kroutily hlavami nad tím, že chci jít na němý film

6. května 2013 v 20:05 | T. |  Mé názory na filmy
Na tento film jsem se chystala už měsíc. Hned, jak jsem viděla plakáty v našem městečku, věděla jsem, že je to film pro mě, ale i tak se bohužel nepromítal. Přišli na něj pouze 3 lidi! (včetně mě...)
A tak jsem si ho pustila online. Sice v angličtině, ale to mi bylo šumák, vždyť byl přece němý! A černobílý. Kdo by si kdy pomyslel, že si 15-ti letá holka, která denodenně sleduje Survivor a detektivky pustí němý, černobílý film?
Nemyslím si, že by to bylo nějaké "divné", naopak se odvažuji říct, že by si každý člověk, který má rád filmy a zajímá se o ně, měl aspoň jednou za život pustit němý film.


No, Sněhurka, chvíli mi trvalo, než jsem se do této španělské verze dostala. Základy jsou stejné, ale celkem se i liší od té naší klasické české. Děj je jednoduchý, srozumitelný, pochopitelný, ve filmu se občas i objevovaly titulky, ale nemyslím si, že to tam bylo zas až tak nutné.
Dost mě ovšem zarazili doopravští liliputi jako trpaslíci, to bylo doopravdy zajímavé a zvláštní a taky ta celá věc s toreadorem. No nevím, ale tak, je to španělská verze, nebudu si stěžovat. Jim zase beztak přijde divná ta naše Sněhurka, i když se vůbec o moc neliší!
K filmu byla samozřejmě moc hezká hudba, koneckonců bez hezké a dobré hudby bude němý film pravděpodobně propadák. Nějaké scény mě dojaly, u nějakých jsem se bála. Snímek ve mně vyvolával přesně ty pocity, které jsem si myslela, že ve mně bude vyvolávat.
Konec byl zajímavý, moc zajímavý. A smutný.
Byl to můj první němý film, který jsem viděla a hrozně mě zaujal, takže pokud jste ještě žádný němý film neviděli, tak doporučuji.:)


Hodnocení: 7/10